2018 TYT – YKS Geometri Sınavı En İyi Test ve Çalışma Kitapları

2018 TYT – YKS Geometri Sınavı En İyi Test ve Çalışma Kitabı Önerileri

Her yıl milyonlarda öğrenci istedikleri bölümlere ve üniversitelere yerleşmek için sınava giriyor. Girdikleri bu sınavın stresti birçok öğrencinin hem ruhsal hem fiziksel sağlığını tehlikeye atıyor. YÖK başkanının yaptığı açıklamaya göre öğrencilerin daha rahat bir şekilde sınava hazırlanmalarına sağlayacak daha sağlıklı bir hazırlık süreci geçirmelerini sağlayacak yeni bir sınav sistemi yürürlüğe girdi. Yeni gelen bu sınav sistemi hakkında pek detaylı açıklama henüz bulunmuyor. Birçok öğrenci sınavda hangi derste soru sayılarında içeriğinde nasıl bir değişiklik olduğunu merak ediyor ve meraklarına bir yanıt arıyorlar.

2018 TYT Geometri çalışma ve test kitabı çok önemli çünkü sınavda da oldukça fazla bir yüzdeliğe ve etkiye sahip olan Geometri dersi hakkında TYT ve YKS sınavında gelecek soru sayısına ilişkin ve konularına ilişkin kamuoyuna net bir bilgi ulaşmış gibi gözükmüyor. Bu durumda birçok öğrencinin gerilmesine sebep oluyor. Sınava hazırlanırken nasıl bir yol izleyeceklerini ve hangi dokümanları tercih edeceklerini bilmiyorlar. Bu sebeple sürekli kitap önerileri araştırması yapıyorlar. Yazımızın devamını takip ederek geometri dersinde nasıl bir kaynak seçimi yapmanız gerektiğini ve hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

2018 TYT Geometri Kitabı için Hangi Kaynakları Tercih Etmeliyim

Kaynak seçiminde dikkat etmeniz gereken esas nokta, sizin seviyenizdir. Seviyenizin altında bir kitap seçerek, sınava hazırlanmanız gereken vakti boş yere harcamış olursunuz. Seviyenizin üstünde bir kitabı seçerek de vakit kaybı yaşarsınız. Sınava en doğru hazırlanabileceğiniz kitabı seviye tespiti yaparak bulabilirsiniz.

TYT 2018 Geometri ders, test ve çalışma kitabı tavsiyesi, önerisi için başlangıç düzeyinden başlamak istiyor iseniz birinci seviye olan kitapları almanız sizin için doğru bir tercih olacaktır.  Eğer başlangıç seviyesindeki soruların size kolay geldiğini düşünüyor iseniz de orta seviye bir kitap alabilirsiniz. Böylece vaktinizi basit sorulara harcamamış olursunuz.

Daha seçici sorulara sahip olan ileri düzey Geometri kitaplarını alarak da sınavda belli bir kısmın çözebildiği zorlukta sorular ile baş etmeye çalışabilirsiniz.

Geometri ile alakalı tavsiye edebileceğimiz bir başka konu ise farklı yayın evlerinden test kitapları almanızdır. Böylece daha çok soru tipine aşina olabilirsiniz.

TYT 2018 Matematik çalışma ders ve çalışma kitabı için en ilgili olan yazımızı ziyaretde bulunabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir