2018 TYT Matematik Hazırlık – Kaynak ve Test Kitapları

2018 TYT Matematik Sınavına Hangi Kaynaklar İle Hazırlanabilirim?

Geçtiğimiz hafta üniversite sınav sisteminin değişmesi ile beraber birçok öğrencinin aklında yanıtlanacak tonla soru oluştu. Değişen sınav sistemin dersleri veya soru tiplerine herhangi bir etkisi olup olmayacağını merak eden milyonlarca aday sınava çalışırken nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda oldukça fazla kafa karışıklığı yaşıyor. YÖK’ten gelen açıklamalara göre sadece soru sayılarında bir değişiklik olduğu, müfredatta ise herhangi bir değişiklik olmadığı belirtiliyor. Bu açıklamaya rağmen öğrenciler gene de tam istedikleri yanıta ulaşamamaktan şikâyet ediyorlar.

2018 TYT Matematik Test ve Kaynak Kitaplar

Yeni gelen sistemle beraber matematik sorularında nasıl bir değişim olacağını tam olarak yanıt bulması biraz zaman alacağa benziyor. Fakat soru sayısının 40 olması kesinlik kazanan konulardandır. TYT Matematik sınavında içerik olarak daha temel işlem kabiliyetini ölçme odaklı olacağında dolayı daha bir kolaylık olması bekleniyor. İkinci oturumda ki sınava oranla öğrencilerin ilk aşamada ki sınava daha rahat hazırlanmaları ve sınavın temel yeteneklere dayalı olmasından dolayı öğrencilerin daha başarılı olması bekleniyor. Bunun için en iyi kaynak kitaplar ve test kitapları gerekiyor.

TYT Matematiğe Hangi Yayınevi Kaynağı ile Hazırlanabilirim?

Daha temel düzeyden başlamak istiyor iseniz ve işlem kabiliyetiniz sıfır ise Antrenmanlar İle Matematik test kitabı serisini alabilir ve temelden matematik öğrenebilirsiniz.

Eğer daha orta düzey bir seviyeye sahip iseniz de piyasada B seviyesi olarak satılan kitaplardan satın alabilirsiniz. Birçok yayın evi orta düzey TYT matematik test kitapları basmaktadır. İstediğiniz evine ait kitabı satın alabilirsiniz.

Daha zor sorular çözmek istiyor iseniz de C serisi olarak geçen kitapları tercih edebilirsiniz ve bu kitaplardaki sorularla oldukça fazla kendinizi zorlamanız mümkündür. Seçici sorular barındıran bu kitap serilerine birçok kitap evinden ulaşabilirsiniz.

Ya da hem kolay hem orta seviye hem de ileri seviye sorular çözmek istiyor iseniz de tüm bu türleri barındıran test kitaplarını seçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir